Ürün Satışımız Yoktur.

Bitler insanlar ve hayvanların üzerinden beslenen eklem bacaklı, kanatsız, ufak, yassı vücutlu, kan emen asalak hayvanlardır. Vücut yapısı çarpık bir şekildedir. Bit de diğer haşereler gibi 6 ayağa sahiptir.

Bitin birçok çeşidi vardır. Dünya üzerinde 3000'in üzerinde bit türü bulunur. Türlerine göre farklı renklerde olabilirler. En belirgin olanı gri (kül rengi) veya beyaz olanlarıdır. Bitler en fazla 30 gün kadar yaşarlar. Konakçısının dışında beslenemediği zaman en fazla 2 gün yaşayabilirler.

Bitler ile mücadele bitin bulunduğu ortama ve bitin çeşidine bağlı olarak değişir. Bitler insanın üzerinde ise mutlaka doktora gidilmeli. Doktor tavsiyeli ilaçlar kullanılmalı.

İlaçlama firması olarak bizim işimiz ise ortamdaki bitleri öldürmek. Bit ilaçlamada sıvı ilaçlar ve püskürtme yöntemleri kullanılır. Bitler saç içinde ise özel saç losyonu veya cilde zarar vermeyen ilaçlar kullanılır. Baş bitleri ilaçlandıktan sonra veya özel losyonlar kullanıldıktan sonra saç tarakları ile taranıp ölü bitler ve bit yumurtaları saç üzerinden sökülüp atılır.

Denizli'de bit çok sık görülmektedir. Denizli ilinde bit ile mücade için retina ilaçlamayı arayınız.