Ürün Satışımız Yoktur.

Retina ilaçlama Denizli de pira ilaçlamasında kullanmış olduğu ürünler ile sizlere kesin çözüm sunuyor. 

1- PİRE NEDİR?

Pire kanatsız, genelde kan ile beslenen, türüne bağlı olarak bitkilerden de beslenebilen küçük yapılı parazitlerdir. Ayakları pençeli olup rahatlıkla yukarıya doğru tırmanırlar.Çok iyi zıplayıcılardır.

2- PİRE NASIL BESLENİR?

Pireler genel olarak kan ile beslenirler. Bazı pire türleri de bitkilerden beslenirler. Pireler üzerine konduğu canlıdan kan emdiğinden sürekli hastalık bulaştırıcı olarak görev alırlar. Pamuk piresi ve diğer bitkilerde bulunan pireler bitkilerin taze aksanlarını taç ve çanak kısımlarını kemirerek zarar verirler.

3- PİRE ÜREMESİ NASIL OLUR?

Pireler yumurta bırakarak çoğalırlar. Yumurtasını evdeki duvar diplerine, evdeki çatlaklara, hayvan barınaklarına, kümes hayvanlarının kümeslerine, mağara içlerine ve yaban hayvan barınaklarına bırakırlar. Pireler beslenmesini tamamladıktan sonra 1,5 - 2 gün içinde yumurta bırakır. Bir ortamda yetişkin pireden daha çok yumurta ve yavru pire bulunur.

4- PİRENİN ÖMRÜ NE KADARDIR?

Pirelerin yaşadığı ortama bağlı olarak ömrü değişir. Pireler iyi bir konakçı bulduklarında ve iyi beslendiklerinde daha iyi yaşar. Pireler için belli bir sıcaklık şarttır. Kendilerini bu sıcaklığa bağlı olarak ayarlar.Pire kışın olabildiği gibi yazın daha çoktur. Birpirenin ömrü 20 ile 30 ay kadardır.


5- PİRE UÇAR MI?

Hayır pire uçamaz. Pire sadece güçlü ayakları sayesinde çok uzak mesafelere kadar zıplarlar pirelerde kanat yoktur.

6- PİRE HASTALIK YAPAR MI?

Evet pire hastalık yapar çünkü pire bir konakçıdan diğer konakçıya geçtiği için bir konakçıda olan paraziti ve virüsü diğer konakçıya taşır. O bakımdan hastalık taşıyıcı görevini alır.

7- PİRE HANGİ HASTALIĞI YAYAR?

Bağırsak kurdu, bağırsak şeridi, tenya, ricetsiya, veba mikrobu, tifus hastalığı mikrobu, tularemi hastalığı mikrobu, enfeksiyoz hastalığı mikrobu gibi birçok mikrop pireden insana geçen hastalık mikrobudur.

8- PİRE İLAÇLAMASI NASIL YAPILIR?

Pire ilaçlamasında genel olarak etkili sıvı ilaçlar kullanılır. Pire ilacı hazırlanırken çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü pire için kullanılan ilaçlar çok güçlü ilaçlardır. Dikkat edilmezse insana zarar verebilir.

9- PİRE İLAÇLAMADA NELERE UYULMALI?

Pire ilaçlama Retina ilaçlama sayesinde çözülmektedir. Denizlide faaliyet gösteren retina ilaçlama pire ilaçlamada uzmandır.

1- Pire ilaçlamada kullanılan ilaçlar özenle seçilmeli
2- Pire ilaçları mutlaka sağlık bakanlığı onaylı olmalı
3- İlaçlama mutlaka yasal ilaçlama firması tarafından yapılmalı
4- Yapılan ilaçlar mutlaka sağlık bakanlığı onaylı olmalı
5- ilaçlama yapılan alan mutlaka 5-6 saat kapalı tutulmalı
6- ilaçlama sonrası 2 saat mutlaka mekanı havalandırmak gerekir
7- İlaçlamayı yapan kişi mutlaka bu işin eğitimini almış olmalı
8- ilaçlamada mutlaka yiyecek ve içecekler kontrol altına alınmalı
9- ilaçlama sonrası ölen haşere ve ilaç kalıntısı için mutlaka yüzeysel temizlik yapılmalı.