Ürün Satışımız Yoktur.

Oryantal hamam böcekleri bir hamam böceği türü olup, oval yapılı ve parlak siyah renkli olan canlılardır. Tüm türlerinde olduğu gibi,oryantal hamam böceklerideyumurtlama sistemi ile çoğalırlar. Boyları ortalama 25-30 mm arasındadırlar, erkek olanlarının kanatları vardır. Bu kanatlar işlevsel olup, dişi hamam böceklerinde ise körelmiştir. İlk olarak Asya kıtasında ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan hamam böceklerinin vücut yapıları ovaldir ve baş kısımlarında 2 adet antenleri bulunur. Halk arasında bir çok isim ile anılan hamam böceklerinin; Karafatma,Oryantal hamam böceği,Alman hamam böceği,Amerikan hamam böceği, Kakalak gibi isimleri vardır. 

Hamam böcekleri en çok binaların bodrum katlarında, çöplüklerde ve lağım giderlerinde yaşar ve buralardan insanların yaşam alanlarına yönelirler. Ev içinde ilk olarak mutfak ve lavabo gibi alanlara yerleşir ve bu alanlarda hızla çoğalarak, eğer önlem alınmaz ise tüm binaya yayılırlar. İnsanların ve gıdaların bulunduğu her ortamada bulunan hamam böcekleri, en sık pastane, fırın, lokanta gibi yiyeceklerin bol olduğu mekanlarda olur. Yaşam süreleri ortalama 6-7 aydır; organik ve inorganik her türlü madde ile beslenirler. Bu nedenle yeryüzündeki haşereler arasında en pis böcek türüdür. Ev içlerinde bıraktığı yumurtaları ve dışkıları ile insanlara hastalık bulaştırırlar.

Hamam böceklerinden insanlara bulaşan hastalıklar;

Verem
Tifüs
Veba
Grip
ve çeşitli alerjik hastalıklardır. Işıktan pek hoşlanmayan hamam böceği,gündüzleri pek ortalıkta görülmez fakat geceleri ve karanlık mekanlarda sürekli gezerler ve yiyecek ararlar. 

Çok güçlü bir vücut yapısına sahip olan hamam böcekleri, kolay kolay ölmezler. Organları kopsa yada uzun süre aç kalsalar dahi yaşayabilirler. Ayrıca ucuz ve etkisiz olan olan böcek ilaçları ile ölmezler, hatta zamanla bu ilaçlara karşı direnç kazanırlar. Bu nedenle hamam böcekleri ile ferdi olarak mücadelede başarılı olmak güçtür. Hamam böceklerinden kurtulmak için profesyonel ilaçlama şirketlerinden destek almak gerekir. Hamam böceği ilaçlama konusunda yıllardır sektöründe lider olan Retina ilaçlama şirketi, hamam böceği ilaçlama ve diğer tüm haşere ilaçlama konularında hizmet veren yasal bir şirkettir.