Ürün Satışımız Yoktur.

Akardiğer adımite olan,evlerimizde sıkça yaşayan gözle görünmez canlılardır. Mite diye adlandırılan ev akarları yapı olarak oval şekillerdedir. Miteler insan hayvan ve diğer canlıların yaşadığı her ortamda yaşarlar. Özelilkle tozlu pis ortamda yaşamayı severler. Evlerde halılar ve tozlu olan her türlü mobilya ve ev eşyaların içine yerleşir. En çok yatak odalarında bulunan yatak, yorgan ve yastıklarda sıkça yaşar.

Mite, canlıların deri döküntülerini ve evdeki organik küçük parçaları yiyerek beslenirler. Bir canlı üzerinde veya insanların derisi üzerinde milyarlarca akar (mite) yaşamaktadır. Miteler, insanlarda astıma ve bronşite sebep olan mikroskobik parazitlerdir. Beslenmesini insan derisi üzerinden gerçekleştirirken bazen insanın vücudunda iğne batmaları gibi duyular his edilir. Bu miteler tarafından gerçekleşir.

Milyonlarca miteye 1 gr insan derisi besin olarak yeter. Çok uzun zaman kullanılan bir yatakta milyonlarca adet birikir. Bu nedenle uzun süre kullanılan yataklar mutlaka değiştirilmelidir. Aksi takdirde miteler insanı hasta edebilir. Mite ile mücadele mutlaka ilaçlama şirketi tarafından yapılmalıdır. Retina ilaçlama şirketi olarak hem sizin sağlığınızı koruyalım hem de eşyalarınızı bu mikroplardan arındıralım.

Mite, 8 ayaklı bir parazit olup ağızları kesici bir kıskaca benzer. Mitelerde gözler körelmiş durumdadır. Bazen koloniler halinde birlikte bir arada bulunurlar. Toz akarı bir diğer adıyla ev akarı olarak bilinen bu haşereler insanlarda bazen alerjik hastalıklara sebep olurlar. Ev akarları yoğun olan evlerde ve yaşam yerlerinde insanın hasta olma olasılığı daha yüksek oranlardadır. Mite (mayt)diye okunduğu için halk arasında mayt diye bilinir.

Mitelerin en çok tehlikeli kısmı günde kendi ağırlığının çokça katı dışkı bırakmalarıdır. Bir mayt (mite) yaklaşık günde 20 - 30 defa dışkı bırakır. Ev akarları ile insanlar açısında çok tehlikeli parazitlerdir. Bu akarlar özelikle evde bulunan ve emekleyen çocuklar için çok tehlikelidirler. Akar ( mite) canlısını görmek için evdeki halılara mercek veya büyüteçle bakmak yeterlidir. İnsan vücudunda Mite (mayt ) bulunan bir insan anlamsızca kaşınır ve bazen vücudunda küçük lokal kızarıklar görülebilir.


AKAR (MAYT VEYA MİTE) DAN KURTULMANIN YOLU

Akar (mite) paraziti nemli ortamı çok sever. Özelikle halı, yatak ve yorganların iç kısmına girip orada yaşar ve beslenirler. Akarlardan kurtulmak için mutlaka ilaçlama firması ile çalışın ve ilaçlama şirketlerinden bilgi alın. Evdeki halı ve eşyalarınızı yıkayarak asla bu canlılardan tamamen kurtulamazsınız. Yani evlerinizi mutlaka gözle görülen haşere varken ilaçlarken bazen bu haşereler görülmezse dahi mutlaka maytlara karşı ilaçlamak gerekir. Mite ile mücadelede ziraat mühendisi kontrolünde hazırlanan ilaçlar kullanılmalı. Kesinlikle insan sağlığını tehlikeye atmayan ilaçlar olmasına dikkat edilmeli


MİTE İÇİN SORULAN SORULAR

1- MİTE NASIL BİR HAŞEREDİR?

Mite insanların ve canlıların derisi üzerinden beslenen parazitik bir canlıdır. Bu parazit oval şekilde olup mikroskop ile zor görülen zor görülür.


2- MİTE İNSANI ISIRIR MI?

Evet miteler insanı ısırır insan ve diğer canlılar üzerinde bulunur. Mite (mayt) insan ve diğer hayvanların deri artıklarını yerler.


3- MİTE EN ÇOK NERDE BULUNUR?

Mite en çok tozlu ortamda bulunur evlerde halı, yatak, yorgan, ve diğer ev eşyaları üzerinde yaşarlar.


4- MİTE İNSANDA EN ÇOK HANGİ HASTALIĞA SEBEP OLURLAR?

İnsanlarda en çok astım, bronşit ve alerjik hastalıklara vesile oluyorlar. Ayrıca insan derisinde sürekli kaşınma gibi sıkıntılar verirler.


5- MİTELERDEN NASIL KURTULABİLİRİZ?

Mite den kurtulmak için mutlaka evdeki eşyaların sıklıkla yıkanmalı ve ilaçlama ile ilaçlanmalı.


6- MİTE İLE MÜCADELEDE HANGİ İLAÇLAR KULLANILMALI?

Mayt (mite) ile mücadelede eczanelerden alınan tarım ilaçları kesinlikle çözüm değildir. Mite ile mücadelede ilaçlama firmaları ile irtibata geçin ve burada ziraat müh. Kontrolünde hazırlanan ilaçlardan kullanın.