Ürün Satışımız Yoktur.

Tatarcık bir sinek türüdür. Yapıları küçüktür ve bedenleri tüylerle kaplı dır. Tatarcık sinekleri kelebekler ile çok karıştırılır, fakat kelebekler ile tatarcık sinekleri arasında birçok fark vardır. En belirgin özelliklerinden birisi tatarcık sineklerinin vücutlarının tüylü olması ve renklerinin mat olmasıdır. Boyları yaklaşık3-5 mm kadar olan tatarcık sineklerinde toplam 6 tane ayak bulunmaktadır.

Tatarcıklar genellikle pis kokulu alanlarda, çamurluklarda, hayvan ağıllarında, kümes hayvanlarında, bataklıklarda, hayvan artıkları üzerinde ve lağım sularında yaşarlar. Bu nedenle pis olan canlılardır.

Tatarcıklar ev ortamına yerleştiğinde evlerin karanlık olan bölgelerinde, kullanılmayan alanlarında, ve loş olan kısımlarına yerleşir. Gündüzleripasif olan tatarcıklar geceleri aktif olduklarında insanları ısırırlar. İnsanları ısırantatarcıklar vücutta kabarcıklara, şişmelere ve kaşıntılara sebep olur. Tatarcıklar beslenmelerini kan emerek sağlarlar. Ayrıca sebze ve meyvelerin sularını içerek de beslenirler. Tatarcık ısırması sonrası insanlarda birçok hastalık oluşur.


Tatarcık ısırması ile insana bulaşan hastalıklar:

1-Tatarcık humması
2-Tavuk hastalığı
3-Şark çıbanı
4-Viral hastalıklar
5-Bağırsak hastalıkları
6-Ateşli hastalıklar

Tatarcıklar insanı ısırdığı zaman şu belirtiler görülür: Ateş, iştahsızlık, mide bulantısı, kabızlık, baş ağrıları, akut şeklinde ağrılar, boğaz ağrıları, eklem ve kas ağrılar ve kusma gibi belirtiler tatarcık ısırması belirtileridir.

TATARCIK İLE MÜCADELE

Tatarcıklar ile mücadele mutlaka zamanında ve etkili bir şekilde yapan ilaçlama firmaları ile yapılmalı. Tatarcıklar geceleri aktif olduklarını söyledik bu bakımdan ilaçlama mutlaka ya akşam saatlerinde yada sabah erken saatlerinde günün loş olduğu saatlerde yapılmalı.

Tatarcık ilaçlamada farklı yöntemler kullanılır. En etkili yöntem sisleme ve boyama yöntemleridir. Tatarcık ilaçlaması ilaçlama firmaları tarafından yapılırsa çok etkili olur. Bireylerin kendi şahsi olarak yaptıkları ilaçlamadan çok az sonuç aldığı belirtmekte fayda var.