Ürün Satışımız Yoktur.

Siyah halı böceği, yünlü eşyalar içerisinde yaşayan ortalama 13–15 mm arası boyda olan küçük haşeredir. Halı böceğininrengi türüne göre değişmektedir, bu nedenle farklı renklerde görülebilirler. Halı böceği ev içlerinde halı, kilim, battaniye, deri ve tüylü eşyalar içerisinde yaşayarak, bu eşyalar üzerinden beslenir. Özellikle uzun süre kullanılmayan ve rulo halinde bir köşede saklanan halılar içerisinde bolca bulunan halı böcekleri, yumurtalarını bu eşyalar içerisinde saklarlar. Nemli ortamları seven halı böcekleri, deri atölyelerinde, konfeksiyonlarda, halı imal eden fabrikalarda ve halı satan dükkânlarda bolca bulunur. Siyah halı böceği canlıları ısırmaz, sadece eşyalarına zarar verir. Halı böceğinin olduğu veya yumurtalarını bıraktığı eşyaları kullanmak insanlarda bazı hastalıklara neden olabilir. Retina İlaçlama şirketimizi 7/24 arayarak, halı böceği ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz. Retina İlaçlama servisimiz size halı böceği ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlama konusunda en etkili çözümü sunmaktadır.


DİKKAT DİKKAT DİKKAT ÖNEMLİ UYARILAR

Sağlık Bakanlığı'ndan halk sağlığı alanında ilaç uygulama izin belgesi olmayan firma veya şahıslara ilaçlama yaptırıp sağlığınızı tehlikeye atmayın. Ruhsatsız firmalar Çin malı insan sağlığına % 100 zararlı kanserojen etkisi olan ilaçları kullanmaktadırlar.Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı çok az sayıda firma vardır. Ruhsatsız firma sayısı ise yüzlercedir. Unutulmamalıdır ki insan hayatı her şeyden önemlidir. İlaçlama yaptıracağınız firmayı mutlaka araştırın Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatı olmayan firma veya şahısları İl Sağlık Müdürlüğüne veya Cumhuriyet Savcılığına bildirmeniz bir vatandaşlık görevidir. Ruhsatsız firma veya şahısları 184 Sağlık Bakanlığı hattına ücretsiz ihbar edebilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN RUHSATI OLMAYAN FİRMALARA

NEDEN İLAÇLAMA YAPTIRILMAMALIDIR? SAKINCALARI NELERDİR?

1. Yasal ilaç kullanmadıkları için sağlığınızı tehlikeye atarlar.

2. İlaçlama amacına ulaşmaz böcekler tamamen yok olmaz.

3. Sabit yerleri olmadığından her zaman ulaşmanız mümkün olmaz.

4. Sözde ilaçlama maksadıyla evlere veya iş yerlerine girip hırsızlık yapanların sayısı oldukça artmaktadır.

5. Haksız kazanç elde etmektedirler ve vergi vermemektedirler.

İlaçlama yaptıracağınız firmayla telefon görüşmenizde ruhsatı olup olmadığını sorun. Fakat ruhsatımız yoktur diyene pek rastlamazsınız o yüzden gelen servisten sağlık bakanlığından ilaç uygulama belgesini mutlaka isteyeceğinizi söyleyin. Sizin bilinçli müşteri olduğunuzu anlayacak ve zaten gelmeyeceklerdir. Gelseler de, sağlığınız açınızdan ciddi sorunlar ortaya çıkmaması için, ruhsatı görmeden ilaçlama yaptırmayınız.