Ürün Satışımız Yoktur.

Kulağakaçan böceği küçük yapılı bir canlı olup, boyları birkaç cm olan bir haşeredir. Vücutları üç bölümden oluşur. Bu bölümler baş, gövde ve karın kısmından oluşmaktadır. Kulağakaçan böceklerindetoplam 6 ayak bulunur ve baş kısımlarında 2 adet antenleri vardır. Bu antenler sayesinde besinlerini bulurlar ve kendilerine gelen tehlikeleri algılayıp kaçarlar.

Vücutlarının arka kısmında kıskaçları vardır. Kulağakaçan böceği genellikle geceleri aktiftirler.Kulağakaçan beslenmesini gece yaptığı için gündüz saklandıkları yerden çıkarak beslenirler.

Kulağakaçan böceği evlerin yarıklarında ve çatlaklarında barınır. Özellikle evlerin bodrum ve çatılarında yaşarlar. Aynı zamanda ağaçların meyveleri üzerinde ve ağaç kabuklarında da bulunur.

Kulağakaçan böceği besin olarak bitkisel ürünler ile hayvansal artıklarla beslenirler. Bitkilerin artıklarını, bitki meyvelerini ve bitki yapraklarını yerler.

Ayrıca böcek ölülerini kıskaçları ile parçalar ve sonrada yer. Ayrıca büyük cüsseli hayvanların leşinden de yiyerek beslenirler.

Kulağakaçan böceği insanlar için tehlikeli bir böcektir. İnsanlar uyuduğu zaman insanın ağzına, burnuna, ve kulağına kaçar. Kulağa kaçan böceği çok hızlı hareket eder.

Kulağakaçan ile mücadelede mutlaka şarttır. Kulağakaçan böceği görüldüğünde mutlaka ilaçlama firması ile çalışın. Çünkü kolay olan bir ilaçlama yöntemi ile kontrol altına alınabilen kulağakaçan böceği korsan firmalar ve acemi kişiler tarafından ilaçlanırsa ciddi zararlar verebilir.


KULAĞA KAÇAN İLE ALAKALI SORULAR

1- Kulağakaçan ne ile beslenir?

Kulağa kaçan besin olarak bitkilerin yapraklarını ve meyvelerini tükettiği gibi hayvan ve börtü böcek ölülerini de yerler.


2- Kulağa kaçan insanı ısırır mı?

Kulağa kaçan böceği insanı ısırmaz fakat insanlar uyurken ağız, burun, ve kulağına kaçabilirler.


3- Kulağakaçan böceği nerde bulunur?

Kulağakaçan böceği evlerde evin çatlak ve yarıklarında, çatı ve bodrumlarda bulunurlar. Dış ortamda ise bitkilerin meyveleri üstünde, ağaç kabuklarında ve hayvan artıkları ile leşlerinin bulunduğu bölgede bu haşerelere rastlanır.