Ürün Satışımız Yoktur.

Karasinekler uçuşan haşerelerden olup çift kanatlı canlılardandır. Kendi türleri içinde yapı olarak diğerlerinden farklı ve büyük olan sineklerdir. Karasinekler üzerinde ufak tüyler bulunur. Genellikle boyları 1 cm'yi bulmayan gri ve siyah renkli canlılardır. Karasinek diğersinek türlerinden daha büyüktür. Çift kanat bulunur ve 6 ayağı vardır.

Karasinekler besinlerine ve gitmek istedikleri yere uçarak giderler. Uzak mesafelere kadar uçabilen böceklerdir. Sinekler ve karasinekler her ortamda bulunurlar. Evimizin içinden tutunda dağ başlarına kadar, temiz hava dediğimiz mekanlarda da bulunurlar. Özelikle pis kokulu ortamlarda, lağım suların döküldüğü ortamlarda, ağıllarda, hayvan kümeslerinde, çöplüklerde bolca bulunurlar. 

Beslenmelerinde bitkilerin meyve sularını, şeker ve şekerli yiyecekler, et ve et ürünlerinden beslenirler. Bazen yiyeceğimiz ve etlerimizin çarçabuk kurtlandığını görürüz işte sinek ve karasinekler buraya yumurta bırakmış olurlar. Sürekli etrafa dışkı bıraktıkları için evlerimizi ve çevremizi sürekli kirletirler. Beslendikleri zaman besinlerin bulunduğu ortama koloni halinde yumurta bırakırlar. Her kolonide yaklaşık 150 - 200 yumurta bırakırlar. Yiyecek ortamına bırakılan sinek yumurtaları aynı gün içinde yumurtadan çıkar ve kurtçuk haline gelir. Sinek ve karasinek larvaları 5-6 gün içinde kanatlanıp uçacak seviyeye gelirler. Karasinekler sürekli gezindiği ortamlardan mikrop aldıkları için, besinlerimize kondukları zaman mikropları besinlerimize bırakırlar. Gerek ayakları, gerek ağızları, gerekse dışkıları ile yiyeceğimizi bozarlar.

Sinek ve karasinekler ile insanlara bulaşan hastalıklar:

Gıda zehirlenmeleri
Kolera
Verem
Dizanteri
Hepatit
Daire
Çocuk felci
Yukarıdaki hastalıklar ile birlikte birçok hastalığı insanlara bulaştırır.

KARASİNEKLER VE SİNEKLER İLE MÜCADELE

Sinek ve karasinekler ile mücadele edilirken mutlaka bu haşerenin kaynağı bulunmalı ve ürediği ortam mutlaka ilaçlanmalı ondan sonra kalan ve uçuşan sinekler ile mücadele edilmeli. Karasinek ve sinekler ile mücadele edilirken farklı yöntemler kullanılır. İlaçlama mutlaka yasal firmalar ile yapılmalı kullanılan ilaçlar özenle seçildiği gibi ilaçlama yöntemi de çok önemlidir.